akné

AKNÉ - dvacátýpátý týden

23. června 2017 v 10:03 | víla Amálka
Všechny moc zdravím! Tentokrát se ozývám s měsíčním zpožděním. Nějak jsem na to všechno léčení a focení se přestala myslet, což možná taky nebylo ke škodě. Dnes nebudu psát klasický formát článku o akné, ale napíšu vám nějaký takový souhrn a závěr. Ano, chtěla bych tento "seriál" dnes ukončit, i když je pořád co zlepšovat. Jde jen o to, že se teď obličej mění už jen minimálně .. a můžeme pozorovat už jen blednutí červených flíčků a jizviček (a samozřejmě občas nějaký ten pupínek). Jinak jsem teď moc spokojená a pokud by to vydrželo takto, tak to přežiju a budu ráda.

S příchodem jara a léta přišlo i opálení, což pěkně schovalo některé flíčky. Jen teď potřebuji najít nějaký dobrý denní krém s SPF. Jinak se mažu na sluníčku bambuckým máslem, které má mít snad nějaké SPF. Tak aspoň něco. Jiné krémy mi ucpávají póry. Co se týká dalšího "mazání", Duac gel už nepoužívám. Po vysazení se nic nezměnilo, tak jsem se k němu už ani nevrátila. Čemu ale naopak zůstávám věrná, je rakytníkový, konopný a šípkový olej. Stejně tak jako zázračnému jablečnému octu, který je mým věrným pomocníkem. Ani nemám tu odvahu ho aspoň na den vysadit. Čaje piju, ale trošku méně. V tom vedru se to moc nedá. Ale aspoň si zakládám na čisté vodě, případně bylinkové/citronové šťávě.. To je důležité.

Micelární vodu od Avéne jsem dopotřebovala a musím říct, že byla fakt super. Odlíčila krásně. Ale je to chemie, tak jsem se ji rozhodla nekupovat (první lahvička byla jako dárek od doktorky). Momentálně odličuji levandulovým olejem od Saloos. A je docela fajn. Novinkou v mé péči o pleť je ranní 3 minutová maska od Havlíkovy přírodní apotéky, což je zároveň moje jediná ranní péče (kromě krému/oleje). A je to docela pěkný ranní rituál, takže si to pochvaluji, i když nevím, jestli to je zase nějaký extra zázrak. Jen je to po ránu prostě příjemné .. a jak to pěkně voní. Tak tak.

...fotografie v celém článku...

AKNÉ - šestnáctý týden

22. dubna 2017 v 14:39 | víla Amálka
Po více než měsíci se zase ozývám. Za měsíc jsem zaregistrovala docela hezké zlepšení a byla jsem na kontrole u kožní lékařky ...
 • STRANY - Na bocích se mi udělal za měsíc asi jen jeden pupínek. Červené flíčky a hlubší jizvičky na těchto místech pořád jsou, ale jsou lehce bledší, dle mého subjektivního pozorování. Z bočních stran obličeje mám za poslední měsíc opravdu radost, tak snad se budou hojit i flíčky.
 • ČELO - Čelíčko moje! Velké díky mému jablečnému octu, protože na čele nemám skoro žádné aktivní pupínky! Moment, jdu to spočítat. A je to přesně JEDEN! A ten je v obočí. Ostatní jsou takové ty skryté. Ty které nehnisají, nebolí, ale jsou to takové malé hrbolečky na kůži. Jmenuje se to krupička? Ale na bradě jsem to taky měla a už se mi podařilo docela odstranit. Tak snad se na to může těšit i to čelo! Na čele mě teda momentálně trápí to jizvení, ale snad to bude časem více a více blednout.
 • BRADA - Tato moje spodní část obličeje bohužel reaguje na změnu hormonální hladiny, takže tam se pupínků alespoň jedenkrát za měsíc nevyvaruju. Ale není to naštěstí nic tak hrozného. Jablečný ocet si s tím taky docela poradí a nenechá pupínky propuknout ve velké bílé beďary (když to nemačkám). Ale jizvičky po pupíncích zůstávají. Bohužel.
 • Na pohled - Jsem moc ráda. Téměř nemám vyditelné pupínky. Ale s tím, jak se to zlepšuje, začínám mít zvýšené nároky. Teď se mi zrovna zdá, že jsem hrozně červená - protože mám všude ty flíčky. Takže bych se hrozně ráda zbavila toho červeného zabarvení. Ale jak to tak vidím, bude to ještě běh na dlouhou trať. Ale aspoň už nejsem tolik hrbolatá. A přece jen, i to červené zabarvení se zlepšilo.
 • Životospráva - Mast od doktorky stále používám, protože jsem zjistila, že mi to v kombinaci s čištěním prostě pomáhá, takže to aplikuji i přes to, že to je chemie, což nemusím. Ale pomáhá, tak to zkusím přeléčit...prostě. Dostala jsem na odličování vodu Avéne, takže tou se odlíčím a očistím obličej jablečným octem, potom opláchnu (více v minulém článku) a nanesu olej. Nejraději rakytníkový (to je poklad lidi) nebo konopný, šípkový či bambucké máslo. Potom nanáším Duac gel od doktorky. A ráno se vzbudím s obličejem jak ze škatulky. No a jinak piju čistící čaje (kopřiva, ostropestřec). A měním si často povlečení. A snažím se nesahat na obličej. A mám se ráda. A je to fajn! (ale měla bych se konečně objednat na kosmetiku)
...fotografie v celém článku...

AKNÉ - desátý týden

14. března 2017 v 20:48 | víla Amálka
Po měsíci se ozývám a přináším informace o pokrocích. Už asi 2 týdny si na obličej místo pleťové vody dávám jablečný ocet a hřebíčkovou vodu. O tom čtěte dále...
 • STRANY - Boční části obličeje jsou teď poměrně pěkné. Na tvářích a lících se mi akné objevuje jen občas, ale jizvy tam pořád jsou a blednou pomalu - jako všude jinde na obličeji. Na hranici obličeje a vlasové části se mi však stále nějaké akné objevuje, ale řekla bych že je to tím, jak si upravuji přes den pořád vlasy špinavýma rukama. Tak s tím něco musím dělat!
 • ČELO - Potom, co jsem začala používat ten jablečný ocet (večer) a hřebíčkovou vodu (ráno) po odlíčení se mi velmi to aktivní akné stáhlo. A to jsem se ho na těch místech nemohla asi měsíc zbavit. Takže jsem zajásala. Teď mám totiž - a teď se držte - na čele jen 6 aktivních pupínků!! Zbytek jsou flíčky a jizvy po akné. Asi odpadnu! To čelo je sice stále nejhorší, ale pokud to půjde takto, mohlo by to být úspěšné. A hlavně doufám, že se mi se sluníčkem povede zbavit těch jizviček. Poctivě mažu olejíčky na podporu snížení začervenání a pigmentů.
 • BRADA - Brada je kámoška a kromě pár občasných pupínků je hezká! Sice si asi říká, že jizviček není nikdy dost, tak se jich pořád nechce zbavit, ale jinak je super.
 • Na pohled - Když tak na sebe koukám, tak jsem (kromě čela) takto moc spokojená. Kdyby to takto zůstalo a čelo se přidalo k hojivému procesu jako ostatní části obličeje, dokonce by mi to i stačilo. Jizvička sem, jizvička tam ... to už by mi nevadilo tolik, jako ty příšerné vystouplé a vždy červené pupínky.
 • Životospráva - Ráno se odlíčím levandulovým olejem, obličej tonizuji hřebíčkovou vodou (recept níže) a když je pleť vysušená, natřu konopným/šípkovým olejem. Nelíčím se (maximálně řasenku). Po příchodu ze školy vydesinfikuji obličej opět hřebíčkovou vodou (pokud je pleť suchá, natřu olejem). Večer po koupeli/sprše odlíčím obličej, tonizuji pleťovou vodou z jablečného octu (recept níže) a po 30-60 sekundách opláchnu studenou vodou. A natřu obličej olejem - konopným, šípkovým nebo rakytníkovým. Těsně před spaním nanesu antibiotický krém od kožní lékařky (který doufám na začátku dubna vysadím - po kontrole). Jinak piju Akné čaj a budu si kupovat čas s ostropestřcem. Snažím se jíst hodně zeleniny, naučila jsem se hodně pít vodu a čaje a nepiju alkohol a kávu. Už si téměř nesahám na obličej, ale ještě to chce zlepšit!
...fotografie v celém článku...

AKNÉ - pátý týden

10. února 2017 v 19:49 | víla Amálka
Přináším vám opět další článek z rubriky AKNÉ. Rozhodla jsem se, že dnes to bude poslední článek po takto krátkých intervalech, jelikož v tom nevidím už moc smysl, dokumentovat to každý týden. Proto jsem se rozhodla, že budu pleť fotit jednou měsíčně. A jaké jsou změny?
 • STRANY - Myslím, že si ze mě dělají legraci. Lepší strana se zhoršila a horší se zlepšila. No co, aspoň se to nějak mění.
 • ČELO - Tentokrát jsem s čelem spokojená. Možná si všimnete krásného stroupku v levé horní části čela, kde jsem si krásně spálila kůži o kulmu! Jsem trdlo, takže se snažím o zahojení i této nepříjemnosti.
 • BRADA - Tentokrát není nejhorší ani nejlepší, ale jsem docela spokojená. Musím být. Ale co mi nedělá radost je oblast nad horním rtem, která se mi (zřejmě v důsledku hormonů před MS) pupínkovatí, ale myslím, že se to brzy zase začne hojit.
 • Na pohled - Lepší! Tento týden jsem byla vážně spokojená (dokud se mi neudělaly ty "hornorťáci")... A taky proto jsem dala tentokrát na porovnání dvě fotky celého obličeje - první je začáteční, druhá dnešní. A na pohled jsou patrné vybledlé jizvičky a začervenání, ale akné se pořád tak nějak motá všude možně. Ale stále vytrvávám!
 • Životospráva - Byla jsem teď jednou na bioptronové lampě, se kterou mám během zimních měsíců dobré zkušenosti (v zimě mám totiž vždy horší pleť než v létě), což mi vždycky krátkodobě to začervenání ještě zvýrazní, ale při dlouhodobém používání to akné redukuje. Takže teď budu trošku častěji chodit. Jinak dělám to, co dříve.
...fotografie v celém článku...

AKNÉ - čtvrtý týden

3. února 2017 v 9:55 | víla Amálka
Dnes již v pravidelnou dobu dokumentuji vývoj léčby mého problému = akné. Vždy se snažím chytit stejné světlo, ale nějak mi to nejde. Taky foťák si dělá, co chce a proti mé vůli zvýrazňuje začervenalá místa (hlavně jizvy), která při pohledu do zrcadla už tak patrná nejsou. Na fotce pak ale bohužel nelze rozlišit, kde je akné a kde už jen jizva (to vím jen já). Minulý týden se mi docela podařilo zachytit obličej bez jizev, dnes už nikoliv. I přesto je pro mě dokumentování a porovnávání přínosem a můžu vidět, jak se akné mění (v důsledku léčby i v závislosti na jiných faktorech - jídlo, kosmetika, stres apod.). A hodnocení:
 • STRANY - Ta lepší levá strana mi dělá radost (musím zaťukat), protože se mi tam už netvoří žádné pupínky. Na druhé straně u obočí se mi tam pořád dokola motají nějaké pupínky - jednou se vytvoří, potom zase schovají, ale je to v oblasti blíže k čelu. Ty tváře už jsou naštěstí zahojené. Abych vás seznámila s "historií" těchto stran obecně, povím vám, jak se mi vyvíjelo akné.
Dříve jsem mívala akné klasicky v T-zóně, které se tvořilo v závislosti na mastnotě. Asi rok zpátky se mi pleť přestala tak mastit a já jsem musela spíše hydratovat a vyživovat. I přes to se mi ale tvořilo akné, a to i v jiných místech. Začalo se mi tvořit hlavně kolem úst a na čele (kde dříve nebývalo - spíše jen mezi obočím). Čelo bylo neustále zasažené pupínky, a když se jeden uzdravil, další se udělal, a tak to šlo pořád dokola. Asi před 3-4 měsíci se mi však akné začalo posouvat i na strany a do tváří. A to už nebylo dobré znamení. Tváře si opravdu zjizvit nenechám, tak jsem to začala řešit a zašla jsem na kožní. Nyní se mi strany uzdravily jako první, takže mojí teorií je to, že tváře nejsou v hloubce kůže tak aknózní, jako čelo. To čelo mám tak škaredé opravdu dlouho, tak si myslím, že všechna ta léčba jen pořád a pořád "vytahuje" to hluboké akné, které čeká na propuknutí. Takže jsem s tím mým čelíčkem hodně trpělivá!
 • ČELO - Vlastně, jak jsem teď popsala nahoře. Čelo pořád vítá nějaké nové "podnájemníky" pupínky, a ne a ne se jich zbavit. Ale vytrvám!
 • BRADA - Zase se (po mém neuváženém sahání v předchozích týdnech) začala hojit. Kolem úst se mi však udělaly takové bolestivé pupínky (zrovna v koutcích), ale myslím, že to možná bude z nějakého jídla. To jsem neodhalila. A ještě něco málo k "historii"...
Brada mi "pupínkovatěla" hlavně v závislosti na mém hormonálním cyklu, případně v závislosti na sahání na obličej atd. Proto myslím, že se léčí také vskutku rychle. Pod nosem a v okolí rtů také občas hostí nějaký ten pupínek, ale tam mám hodně ucpaných pórů, takže od nich mi, doufám, pomůže kosmetička, kterou plánuji navštívit, až se mi to trošku zahojí.
 • Na pohled - Tento týden na pohled nic moc, ale oproti začátku týdne, kdy (nevím proč) jsem tu pleť měla zase červenou jak rak, je to zase lepší. Myslím, že se mi pleť zhoršila po tom, co jsem si nanesla na pleť opakovaně vzoreček jednoho make-upu.. pak jsem zjistila, že je prošlý (navíc divně smrděl). Pak se mi pleť zhoršila...
 • Životospráva - Zase jsem si dělala medovo/skořicovou masku a je fakt super. Myslím, že mi pomohla zjemnit pleť. Vážně doporučuji. Nechala jsem ji tam asi hodinu. A míchám med a skořici v poměru 1:1 (jedna lžička medu na jednu lžičku skořice). Ostatní věci jinak dodržuji (kromě těch sladkostí)!
... fotografie v celém článku ...

AKNÉ - třetí týden

28. ledna 2017 v 19:34 | víla Amálka
A je za mnou i třetí týden léčby akné. Fotky jsou už ze včerejška, ale neměla jsem čas napsat článek. Tak to vynahrazuji dnes. Stále používám Duac Gel i kosmetiku La Roche Posay, a to pravidelně ráno i večer. A hodnocení po dalším týdnu:
 • STRANY - Už jsem myslela, že se krásně zahojily, ale nene. Zase se mi tam udělaly další "vetřelci"... Ale vždy se po pár dnech zase schovají, tak já nevím, co dělám špatně. Asi to ještě nezabralo úplně. Každopádně staré jizvičky blednou, tak aspoň něco pozitivního (škoda, že to tolik není vidět na fotkách).
 • ČELO - Nějak nevím, co si o tom čele myslet. Nějak se to divně hojí, pak zase nehojí .. prostě jednou dobrý, jednou špatný. Ve výsledku to vypadá, jako kdyby to bylo stejný jako na začátku. Ale věřte mi, že ty fotky děsně zkreslují. Foťák se asi zaměří na ty skvrny, nebo nevím. Bohužel. Jinak jsem velmi spokojená s vyblednutím jizviček. Podle fotek celého obličeje (které určitě nechci zveřejňovat) je na čele o mnoho méně viditelných jizev.
 • BRADA - Brada už byla táák krásná, ale blbá Amála si na něj prostě musela sahat a ďoubat si ty vystouplé pupínky. Takže tam vykočily ty dva "bělásci". No, tak snad je brzy vyléčím a nezůstanou jizvy - nebudu na ně už sahat!
 • Na pohled - Na pohled (po srovnání se začátečními fotografiemi) je to lepší. A to hlavně ty jizvy! Pupínky se stále tvoří, což mě mrzí, ale nevzdám to.
 • Životospráva - Oproti dříve zmíněnému jsem přidala také domácí masky - kvasnicovou a medovo/skořicovou. Je po nich velmi příjemná pleť! :) Ostatní, myslím, dodržuji ...
... pokračování v celém článku ...

AKNÉ - druhý týden

20. ledna 2017 v 10:04 | víla Amálka
Tak tu mám druhý týden léčby. Včera jsem bohužel nestihla v dobrém světle nafotit změnu, tak jsem se na to vrhla až dnes. A musím říct, že mám radost! Stále používám Duac Gel a koupila jsem si také v lékárně testovací sadu od La Roche Posay Effaclar, která slibuje redukci začervenání! A musím říct, že nelžou. Začervenání opravdu po aplikaci lehce zmizí. Tak uvidím, jak to bude vypadat po delším používání. A teď na hodnocení po týdnu:
 • STRANY - Stále tam mám bohužel jizvičky a nějak se nechtějí ztrácet. Ale určitě se od začátku začaly zesvětlovat a zmenšovat. Jen je nejspíš potřeba vydržet dlouhou dobu. Bohužel na lícních kostech sem tam vyskočí nějaký ten pupínek, ale hned se zase schová. Tak na něj hlavně nesahat, ať není větší a nemám další jizvu!
 • ČELO - Mám docela vysoké čelo, takže je - jak se říká - na ráně. Bohužel čelo je jedna z oblastí obličeje, kde se mi pořád dělají nové pupínky. Naštěstí už nemusím říkat, že boláky, protože to jsou opravdu jen červené pupínky. Ale zaplať Pán Bůh, že jich není tolik, jako na podzim. Kéž by se to ještě zlepšovalo...
 • BRADA - Milá zlatá brada mi udělala velkou radost. Nevím čím to je, ale za ten týden se hodně moc zlepšila! Jen tak dále.. :) Hlavně mi zmizely i takové vystouplé malé pupínky - možná krupička? Nejsou tam! Jupíjej!
 • Na pohled - Jo! Na pohled dobrý. Už to jde i trošku zamaskovat nějakým lehkým CC krémem (který jsem dostala jako vzorek v lékárně). Hlavně to začervenání se docela zesvětlilo, takže je to teď spíš takové hnědo-fialovo-růžové a na těch aktivních pupínkách samozřejmě začervenání zůstává. Ale už jich je méně!
 • Životospráva - Začala jsem vyměňovat povlečení u polštáře. Zatím cca každé 3 dny, ale možná to později zkusím i každý den. Myslím, že by to mohlo pomoci. Taky jsem úspěšně dokončila zkoušky, takže už nebudu mít velké stresy - tak snad to bude pravda a projeví se to i na pleti. A nesahám si na obličej a neloupu si stroupky! Taky přemýšlím nad svým jídlem. Pořád jsem nedokázala vyřadit sladké. Omezuji ho, to ano, ale nevím, jestli dost. Zároveň všude čtu, že je nejlepší vysadit mléčné výrobky, ale já miluju, vážně MILUJU sýry, jogurty, tvaroh, kefír... Nevím, jestli to dokážu a hlavně jestli chci. A to jídlo prostě moc neovlivním. Moje rodina má už nějaké stravovací návyky a tak jím to, co se uvaří. Kdybych si měla vařit pro sebe, tak je to asi pořád dokola jen rizoto, těstovinový salát a zapečené brambory. Nemám vůbec nápady a když už najdu nějaký recept, tak tam potřebuji takové suroviny, které tady u nás v dědině vážně nekoupím. (Výmluvy, výmluvy - nechce se mi - asi. Nebo spíš si pořád říkám, že to jídlem určitě není...)
...pokračování v celém článku...

AKNÉ - první týden

12. ledna 2017 v 9:04 | víla Amálka
Na dnešek jsem se docela těšila, protože jsem se celý týden nefotila. Takže mám jen srovnání z pozorování v zrcadle. Po celý týden jsem si říkala, že se něco určitě zlepšilo. Po tom, co jsem ale fotky uviděla ve srovnání s předchozím týdnem jsem zase docela zklamaná. Mám sice radost, že se mi na bocích ty boláky už skoro úplně zahojily (červené flíčky jsou jen jizvy), ale na pohled to vypadá pořád stejně, ne-li hůř. Vím, že nemůžu chtít zázraky hned, takže budu čekat a snad se něco zlepší.

Abych to tedy shrnula:
 • Používám Duac gel - každý večer po odlíčení a hydrataci. Psali, že odbarvuje oblečení a povlečení, ale zatím jsem si ničeho odbarveného nevšimla. Gel je příjemný, po aplikaci velmi zjemní pokožku. Nesmrdí, stačí ho malinko (nechci si ho tam plácat moc). Ale v noci mě děsně svědí obličej. Nevím, jestli je to třeba hojením, nebo že je tam ten peroxid, ale kolikrát bych se chtěla vážně moc poškrábat, ale nemůžu (nechci).
 • Co se týká životosprávy: piju hodně vody, pravidelně jím, ale bohužel si neodpouštím sladké v takové míře, v jaké bych chtěla.. Ale mám teď zkouškové (a navíc před menses), takže myslím, že to na tu pleť má také vliv - vždycky mělo.
 • JAK VYPADÁ PLEŤ? - Staré boláčky se zahojily a stáhly, ale jako vždy vytvořily narudlé jizvičky. Bohužel se však stále tvoří nové boláčky - hlavně na čele. Myslím, že čelo jsem měla před týdnem lepší, naopak strany jsem měla o dost horší a bolestivé. Na bradě se mi zredukovalo množství té malé "krupičky", kterou jsem měla hlavně tam. Brada je teď více hladká, ale pořád mi tam skáčou nové větší boláky. Achjo.
 • Na pohled v zrcadle jsem spokojená s vývojem, ale na těch fotkách.. nevím, nevím. Uvidíme za týden. Po jednom týdnu těžko hodnotit! Koukněte sami a kdyžtak napište, budu ráda.
...pokračování v celém článku...

AKNÉ - začátek léčby

5. ledna 2017 v 10:12 | víla Amálka
Příspěvek jsem nepřidala téměř 4 měsíce, tak vás zdravím po této době. Trošku jsem bojovala se zdravím. A jelikož jsem si některé věci ohledně mých problémů hledala i na internetu (a často jsem nenašla potřebné informace, hlavně výsledky), tak jsem se rozhodla přispět s kůží na trh.

Abych to uvedla do kontextu. Měla jsem více zdravotních problémů, což spustilo po několika letech opět velkou tvorbu akné (je mi 20). Nutno říct, že jsem takové akné nikdy neměla. Objednala jsem se tedy ke kožní, která mě ovšem vzala až za více jak 3 měsíce. Nabídla mi (pro mě vhodné) dvě cesty pro léčbu:
 • mazat, mazat a mazat (dokud něco nepomůže)
 • brát půl roku tabletky, a bude pokoj.
Komu by se nelíbila ta druhá možnost? Ale já v tom cítila nějaký háček. Paní doktorka mi napsala mazání a řekla, ať se rozmyslím, zda chci nasadit tabletky. Konkrétně Curacné. Na první pohled nic neškodného - pouze velké dávky vitamínu A, konkrétně jeho derivátu isotretinoinu. Nic jedovaté pro tělo. Jenže po příchodu domů jsem zjistila, že je to ta samá léčba jako léčba Roaccutanem, což je na internetu poměrně rozebírané téma a já jsem už předem věděla, že na Roaccutan bych nepřistoupila. Zmátl mě však jiný název.

Proto jsem "listovala" internetem a hledala zkušenosti. Pročetla jsem mnoho pozitivních reakcí a chvilku byla rozhodnutá, že to zkusím, chvilku že zase ne. Ale v závěru mi došlo, co je pro mě vlastně duležité. Isotretinoin v těchto obrovských dávkách totiž velmi zatěžuje organismus. Játra i ledviny makají jako o život (doslova), aby se vypořádaly s tak obrovskou dávkou. (Teď vám prozradím, že ty moje spouštěcí zdravotní problémy souvisely s játry, takže si je ještě víc podělat?) Kromě toho máte celého půl roku nadměrně suchou kůži (hlavně rty), takže mažete a mažete těmi nejmastnějšími z nejmastnějších mastí a jeleních lojů. A jen taková "nepatrná" věc - během léčby a po léčbě nesmíte otěhotnět. V mém případě to tedy nehrozí a ještě nějakou dobu asi hrozit nebude, ale na budoucí rodině si velmi zakládám a představa, že bych kvůli nějakému léku na blbé akné zpětně litovala a měla nemocné dítě, je děsná. Tyto tabletky totiž ovlivňuji a negativně působí plod - jsou teratogenní. A i když hlásají, že za měsíc po dobrání už žena může klidně otěhotnět, bojím se toho. Dříve totiž otěhotnění údajně nedoporučovali až 3 roky po léčbě! Bojím se a bojím se vlastního špatného úsudku. Raději budu puntíkovaná, ale budu mít zdravé děti. Tož, zkusím na to jít jinou cestou.

Konkrétně jsem dnes začala na doporučení lékařky mazat Duac gelem, který je na předpis a obsahuje antibiotika (z čehož nejsem úplně nadšená), ale snad se nějakých výsledků dočkám. Proto jsem se rozhodla s vámi mé úspěchy sdílet a možná pomoct někomu v rozhodování, někoho motivovat k zahájení léčby nebo někoho utvrdit, že ty tři pupínky co má, není tak úplně akné. Ano, vím, že existují i mnohem mnohem horší formy akné (takže jsem moc ráda, že to mám takové, jaké mám), ale myslím, že mnoho lidí má stejný problém jako já, takže bude rád sledovat mé uhry změny.
...pokračování v celém článku...
 
 

Reklama