Červen 2017

AKNÉ - dvacátýpátý týden

23. června 2017 v 10:03 | víla Amálka |  akné
Všechny moc zdravím! Tentokrát se ozývám s měsíčním zpožděním. Nějak jsem na to všechno léčení a focení se přestala myslet, což možná taky nebylo ke škodě. Dnes nebudu psát klasický formát článku o akné, ale napíšu vám nějaký takový souhrn a závěr. Ano, chtěla bych tento "seriál" dnes ukončit, i když je pořád co zlepšovat. Jde jen o to, že se teď obličej mění už jen minimálně .. a můžeme pozorovat už jen blednutí červených flíčků a jizviček (a samozřejmě občas nějaký ten pupínek). Jinak jsem teď moc spokojená a pokud by to vydrželo takto, tak to přežiju a budu ráda.

S příchodem jara a léta přišlo i opálení, což pěkně schovalo některé flíčky. Jen teď potřebuji najít nějaký dobrý denní krém s SPF. Jinak se mažu na sluníčku bambuckým máslem, které má mít snad nějaké SPF. Tak aspoň něco. Jiné krémy mi ucpávají póry. Co se týká dalšího "mazání", Duac gel už nepoužívám. Po vysazení se nic nezměnilo, tak jsem se k němu už ani nevrátila. Čemu ale naopak zůstávám věrná, je rakytníkový, konopný a šípkový olej. Stejně tak jako zázračnému jablečnému octu, který je mým věrným pomocníkem. Ani nemám tu odvahu ho aspoň na den vysadit. Čaje piju, ale trošku méně. V tom vedru se to moc nedá. Ale aspoň si zakládám na čisté vodě, případně bylinkové/citronové šťávě.. To je důležité.

Micelární vodu od Avéne jsem dopotřebovala a musím říct, že byla fakt super. Odlíčila krásně. Ale je to chemie, tak jsem se ji rozhodla nekupovat (první lahvička byla jako dárek od doktorky). Momentálně odličuji levandulovým olejem od Saloos. A je docela fajn. Novinkou v mé péči o pleť je ranní 3 minutová maska od Havlíkovy přírodní apotéky, což je zároveň moje jediná ranní péče (kromě krému/oleje). A je to docela pěkný ranní rituál, takže si to pochvaluji, i když nevím, jestli to je zase nějaký extra zázrak. Jen je to po ránu prostě příjemné .. a jak to pěkně voní. Tak tak.

...fotografie v celém článku...