AKNÉ - šestnáctý týden

22. dubna 2017 v 14:39 | víla Amálka |  akné
Po více než měsíci se zase ozývám. Za měsíc jsem zaregistrovala docela hezké zlepšení a byla jsem na kontrole u kožní lékařky ...
  • STRANY - Na bocích se mi udělal za měsíc asi jen jeden pupínek. Červené flíčky a hlubší jizvičky na těchto místech pořád jsou, ale jsou lehce bledší, dle mého subjektivního pozorování. Z bočních stran obličeje mám za poslední měsíc opravdu radost, tak snad se budou hojit i flíčky.
  • ČELO - Čelíčko moje! Velké díky mému jablečnému octu, protože na čele nemám skoro žádné aktivní pupínky! Moment, jdu to spočítat. A je to přesně JEDEN! A ten je v obočí. Ostatní jsou takové ty skryté. Ty které nehnisají, nebolí, ale jsou to takové malé hrbolečky na kůži. Jmenuje se to krupička? Ale na bradě jsem to taky měla a už se mi podařilo docela odstranit. Tak snad se na to může těšit i to čelo! Na čele mě teda momentálně trápí to jizvení, ale snad to bude časem více a více blednout.
  • BRADA - Tato moje spodní část obličeje bohužel reaguje na změnu hormonální hladiny, takže tam se pupínků alespoň jedenkrát za měsíc nevyvaruju. Ale není to naštěstí nic tak hrozného. Jablečný ocet si s tím taky docela poradí a nenechá pupínky propuknout ve velké bílé beďary (když to nemačkám). Ale jizvičky po pupíncích zůstávají. Bohužel.
  • Na pohled - Jsem moc ráda. Téměř nemám vyditelné pupínky. Ale s tím, jak se to zlepšuje, začínám mít zvýšené nároky. Teď se mi zrovna zdá, že jsem hrozně červená - protože mám všude ty flíčky. Takže bych se hrozně ráda zbavila toho červeného zabarvení. Ale jak to tak vidím, bude to ještě běh na dlouhou trať. Ale aspoň už nejsem tolik hrbolatá. A přece jen, i to červené zabarvení se zlepšilo.
  • Životospráva - Mast od doktorky stále používám, protože jsem zjistila, že mi to v kombinaci s čištěním prostě pomáhá, takže to aplikuji i přes to, že to je chemie, což nemusím. Ale pomáhá, tak to zkusím přeléčit...prostě. Dostala jsem na odličování vodu Avéne, takže tou se odlíčím a očistím obličej jablečným octem, potom opláchnu (více v minulém článku) a nanesu olej. Nejraději rakytníkový (to je poklad lidi) nebo konopný, šípkový či bambucké máslo. Potom nanáším Duac gel od doktorky. A ráno se vzbudím s obličejem jak ze škatulky. No a jinak piju čistící čaje (kopřiva, ostropestřec). A měním si často povlečení. A snažím se nesahat na obličej. A mám se ráda. A je to fajn! (ale měla bych se konečně objednat na kosmetiku)
...fotografie v celém článku...


Tak co? Já myslím, že dobrý.. cítím se líp. Tak za měsíc (snad zase nezapomenu!)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama