AKNÉ - desátý týden

14. března 2017 v 20:48 | víla Amálka |  akné
Po měsíci se ozývám a přináším informace o pokrocích. Už asi 2 týdny si na obličej místo pleťové vody dávám jablečný ocet a hřebíčkovou vodu. O tom čtěte dále...
  • STRANY - Boční části obličeje jsou teď poměrně pěkné. Na tvářích a lících se mi akné objevuje jen občas, ale jizvy tam pořád jsou a blednou pomalu - jako všude jinde na obličeji. Na hranici obličeje a vlasové části se mi však stále nějaké akné objevuje, ale řekla bych že je to tím, jak si upravuji přes den pořád vlasy špinavýma rukama. Tak s tím něco musím dělat!
  • ČELO - Potom, co jsem začala používat ten jablečný ocet (večer) a hřebíčkovou vodu (ráno) po odlíčení se mi velmi to aktivní akné stáhlo. A to jsem se ho na těch místech nemohla asi měsíc zbavit. Takže jsem zajásala. Teď mám totiž - a teď se držte - na čele jen 6 aktivních pupínků!! Zbytek jsou flíčky a jizvy po akné. Asi odpadnu! To čelo je sice stále nejhorší, ale pokud to půjde takto, mohlo by to být úspěšné. A hlavně doufám, že se mi se sluníčkem povede zbavit těch jizviček. Poctivě mažu olejíčky na podporu snížení začervenání a pigmentů.
  • BRADA - Brada je kámoška a kromě pár občasných pupínků je hezká! Sice si asi říká, že jizviček není nikdy dost, tak se jich pořád nechce zbavit, ale jinak je super.
  • Na pohled - Když tak na sebe koukám, tak jsem (kromě čela) takto moc spokojená. Kdyby to takto zůstalo a čelo se přidalo k hojivému procesu jako ostatní části obličeje, dokonce by mi to i stačilo. Jizvička sem, jizvička tam ... to už by mi nevadilo tolik, jako ty příšerné vystouplé a vždy červené pupínky.
  • Životospráva - Ráno se odlíčím levandulovým olejem, obličej tonizuji hřebíčkovou vodou (recept níže) a když je pleť vysušená, natřu konopným/šípkovým olejem. Nelíčím se (maximálně řasenku). Po příchodu ze školy vydesinfikuji obličej opět hřebíčkovou vodou (pokud je pleť suchá, natřu olejem). Večer po koupeli/sprše odlíčím obličej, tonizuji pleťovou vodou z jablečného octu (recept níže) a po 30-60 sekundách opláchnu studenou vodou. A natřu obličej olejem - konopným, šípkovým nebo rakytníkovým. Těsně před spaním nanesu antibiotický krém od kožní lékařky (který doufám na začátku dubna vysadím - po kontrole). Jinak piju Akné čaj a budu si kupovat čas s ostropestřcem. Snažím se jíst hodně zeleniny, naučila jsem se hodně pít vodu a čaje a nepiju alkohol a kávu. Už si téměř nesahám na obličej, ale ještě to chce zlepšit!
...fotografie v celém článku...

Hřebíčková voda:
- 100 ml lahvička
- voda
- 10 ks hřebíčku
Dám 100 ml horké vody do lahvičky a vhodím cca 10 ks hřebíčku a chvíli s lahvičkou třepu. Po vychladnutí vložím do lednice a v lahvičce nechám hřebíčky. Dávka vydrží max. 10 dní, ale já vyrábím novou po 7 dnech. Krásně voní, má desinfekční a antibakteriální účinky. Ale stahuje a vysušuje pleť, takže hydratovat!

Pleťová voda z jablečného octa
- jablečný ocet (kupte kvalitní - např. v DM stojí asi 49 Kč)
- voda
Smíchám ocet a vodu v poměru 1:3. Uchovávám v lednici. Po aplikaci na obličej nechám působit 30-60 sekund a poté opláchnu!

Za měsíc zase "napočtenou"!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama