Březen 2017

AKNÉ - desátý týden

14. března 2017 v 20:48 | víla Amálka |  akné
Po měsíci se ozývám a přináším informace o pokrocích. Už asi 2 týdny si na obličej místo pleťové vody dávám jablečný ocet a hřebíčkovou vodu. O tom čtěte dále...
  • STRANY - Boční části obličeje jsou teď poměrně pěkné. Na tvářích a lících se mi akné objevuje jen občas, ale jizvy tam pořád jsou a blednou pomalu - jako všude jinde na obličeji. Na hranici obličeje a vlasové části se mi však stále nějaké akné objevuje, ale řekla bych že je to tím, jak si upravuji přes den pořád vlasy špinavýma rukama. Tak s tím něco musím dělat!
  • ČELO - Potom, co jsem začala používat ten jablečný ocet (večer) a hřebíčkovou vodu (ráno) po odlíčení se mi velmi to aktivní akné stáhlo. A to jsem se ho na těch místech nemohla asi měsíc zbavit. Takže jsem zajásala. Teď mám totiž - a teď se držte - na čele jen 6 aktivních pupínků!! Zbytek jsou flíčky a jizvy po akné. Asi odpadnu! To čelo je sice stále nejhorší, ale pokud to půjde takto, mohlo by to být úspěšné. A hlavně doufám, že se mi se sluníčkem povede zbavit těch jizviček. Poctivě mažu olejíčky na podporu snížení začervenání a pigmentů.
  • BRADA - Brada je kámoška a kromě pár občasných pupínků je hezká! Sice si asi říká, že jizviček není nikdy dost, tak se jich pořád nechce zbavit, ale jinak je super.
  • Na pohled - Když tak na sebe koukám, tak jsem (kromě čela) takto moc spokojená. Kdyby to takto zůstalo a čelo se přidalo k hojivému procesu jako ostatní části obličeje, dokonce by mi to i stačilo. Jizvička sem, jizvička tam ... to už by mi nevadilo tolik, jako ty příšerné vystouplé a vždy červené pupínky.
  • Životospráva - Ráno se odlíčím levandulovým olejem, obličej tonizuji hřebíčkovou vodou (recept níže) a když je pleť vysušená, natřu konopným/šípkovým olejem. Nelíčím se (maximálně řasenku). Po příchodu ze školy vydesinfikuji obličej opět hřebíčkovou vodou (pokud je pleť suchá, natřu olejem). Večer po koupeli/sprše odlíčím obličej, tonizuji pleťovou vodou z jablečného octu (recept níže) a po 30-60 sekundách opláchnu studenou vodou. A natřu obličej olejem - konopným, šípkovým nebo rakytníkovým. Těsně před spaním nanesu antibiotický krém od kožní lékařky (který doufám na začátku dubna vysadím - po kontrole). Jinak piju Akné čaj a budu si kupovat čas s ostropestřcem. Snažím se jíst hodně zeleniny, naučila jsem se hodně pít vodu a čaje a nepiju alkohol a kávu. Už si téměř nesahám na obličej, ale ještě to chce zlepšit!
...fotografie v celém článku...

před usnutím.

2. března 2017 v 18:15 | víla Amálka |  psaníčka
Doma mě učili, že se mám před spaním modlit. Víte, kolikrát jsem se snažila, aby to bylo pravidelně? Jeden večer si vzpomenu, další dva se zmůžu jen na "vejménuOtceiSynaiDuchaSvatého" a následující večer se zase modlím obzvlášť dlouho. Ale je jedna věc, kterou udělám vždy před usnutím - poděkuji za uplynulý den, poprosím za dobrou noc a když se poštěstí, řeknu si 3 pozitivní věci, které se mi povedly, nebo mě potěšily za celý den. Chápu, modlení asi není pro každého (a upřímně - odříkávání tisíce modliteb není ani pro mě), ale zkuste alespoň tohle. Vlastními slovy se "poohlédnout" za celým dnem a uvědomit si, že je dar, když máme zase další den za sebou, že jsme ho ve zdraví přežili. A doufat, že se ráno probudíme a budeme moci zase večer usínat s vděčností. A ty tři dobré věci, které nás potěšily, jsou taky důležité. Tímto se učíte si vážit sebe samého. Třeba se začnete mít víc rádi a začnete se dívat jinak na svůj život.

Chvíle mezi spánkem a bdělostí (=usínání) je děsně zvláštní okamžik. V něm většinou dostávám nejvíc nápadů. Dokonce vím o lidech, kteří mají u postele zápisník, aby mohli ty nápady hned zapsat a pak v klidu usnout. Asi to tak taky začnu dělat, protože mě něco napadne a ráno to nevím. Určitě taky znáte, že když usínáte, někdy se vám stane, že sebou trhnete. To je další pozoruhodná věc při usínání. Ale dle poznatků se jedná o normální věc. Je to impuls, který dostane svalstvo z mozku, aby se uvolnilo. Ve chvíli, kdy na to však svaly ale nejsou připravené (jsou pořád v tenzi), dojde k trhnutí. Tadá!

Dnes jen krátce, vaše