AKNÉ - čtvrtý týden

3. února 2017 v 9:55 | víla Amálka |  akné
Dnes již v pravidelnou dobu dokumentuji vývoj léčby mého problému = akné. Vždy se snažím chytit stejné světlo, ale nějak mi to nejde. Taky foťák si dělá, co chce a proti mé vůli zvýrazňuje začervenalá místa (hlavně jizvy), která při pohledu do zrcadla už tak patrná nejsou. Na fotce pak ale bohužel nelze rozlišit, kde je akné a kde už jen jizva (to vím jen já). Minulý týden se mi docela podařilo zachytit obličej bez jizev, dnes už nikoliv. I přesto je pro mě dokumentování a porovnávání přínosem a můžu vidět, jak se akné mění (v důsledku léčby i v závislosti na jiných faktorech - jídlo, kosmetika, stres apod.). A hodnocení:
  • STRANY - Ta lepší levá strana mi dělá radost (musím zaťukat), protože se mi tam už netvoří žádné pupínky. Na druhé straně u obočí se mi tam pořád dokola motají nějaké pupínky - jednou se vytvoří, potom zase schovají, ale je to v oblasti blíže k čelu. Ty tváře už jsou naštěstí zahojené. Abych vás seznámila s "historií" těchto stran obecně, povím vám, jak se mi vyvíjelo akné.
Dříve jsem mívala akné klasicky v T-zóně, které se tvořilo v závislosti na mastnotě. Asi rok zpátky se mi pleť přestala tak mastit a já jsem musela spíše hydratovat a vyživovat. I přes to se mi ale tvořilo akné, a to i v jiných místech. Začalo se mi tvořit hlavně kolem úst a na čele (kde dříve nebývalo - spíše jen mezi obočím). Čelo bylo neustále zasažené pupínky, a když se jeden uzdravil, další se udělal, a tak to šlo pořád dokola. Asi před 3-4 měsíci se mi však akné začalo posouvat i na strany a do tváří. A to už nebylo dobré znamení. Tváře si opravdu zjizvit nenechám, tak jsem to začala řešit a zašla jsem na kožní. Nyní se mi strany uzdravily jako první, takže mojí teorií je to, že tváře nejsou v hloubce kůže tak aknózní, jako čelo. To čelo mám tak škaredé opravdu dlouho, tak si myslím, že všechna ta léčba jen pořád a pořád "vytahuje" to hluboké akné, které čeká na propuknutí. Takže jsem s tím mým čelíčkem hodně trpělivá!
  • ČELO - Vlastně, jak jsem teď popsala nahoře. Čelo pořád vítá nějaké nové "podnájemníky" pupínky, a ne a ne se jich zbavit. Ale vytrvám!
  • BRADA - Zase se (po mém neuváženém sahání v předchozích týdnech) začala hojit. Kolem úst se mi však udělaly takové bolestivé pupínky (zrovna v koutcích), ale myslím, že to možná bude z nějakého jídla. To jsem neodhalila. A ještě něco málo k "historii"...
Brada mi "pupínkovatěla" hlavně v závislosti na mém hormonálním cyklu, případně v závislosti na sahání na obličej atd. Proto myslím, že se léčí také vskutku rychle. Pod nosem a v okolí rtů také občas hostí nějaký ten pupínek, ale tam mám hodně ucpaných pórů, takže od nich mi, doufám, pomůže kosmetička, kterou plánuji navštívit, až se mi to trošku zahojí.
  • Na pohled - Tento týden na pohled nic moc, ale oproti začátku týdne, kdy (nevím proč) jsem tu pleť měla zase červenou jak rak, je to zase lepší. Myslím, že se mi pleť zhoršila po tom, co jsem si nanesla na pleť opakovaně vzoreček jednoho make-upu.. pak jsem zjistila, že je prošlý (navíc divně smrděl). Pak se mi pleť zhoršila...
  • Životospráva - Zase jsem si dělala medovo/skořicovou masku a je fakt super. Myslím, že mi pomohla zjemnit pleť. Vážně doporučuji. Nechala jsem ji tam asi hodinu. A míchám med a skořici v poměru 1:1 (jedna lžička medu na jednu lžičku skořice). Ostatní věci jinak dodržuji (kromě těch sladkostí)!
... fotografie v celém článku ...

Tentokrát vám odhaluji celé pohledy na můj obličej, ale kromě 4. fotky (kdy jsem chytla dobré světlo a foťák se umoudřil) mi to přijde zhruba stejné, jelikož jizvy jsou jizvy a foťák je očividně miluje.

Tak zase příští týden!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama