Únor 2017

nejdůležitější orgán.

13. února 2017 v 19:35 | víla Amálka |  psaníčka
Poslední dobou jsem se pozastavovala nad větami a myšlenkami typu: "Miluji tě z celého srdce" "Řekni to od srdce" ... Všichni říkají, že centrum lásky je v srdci a všichni to tak mají od malička prostě zažité. A je to pěkné. Vážně je! Ale když se nad tím zamyslím, tak mi to vlastně přijde dost úsměvné, že by takový pocit, jako je láska, byl ukryt v tomto pulzujícím orgánu.

Ale jen si to představte. Já si to představuji třeba takto: Molekuly lásky by se tvořily v srdci na podkladu nějakého impulzu (ať už z kožních receptorů či ze zrakových receptorů, ...) a vždycky by se nakupily v srdci. A při každém stahu srdce by se vlévaly do celého těla! A sami (doufám) znáte ty účinky. Páni! Úplně vidím tu zaplavující slast, kdy vám přejede mráz po zádech, ale zároveň se rozhoříte ohněm. V břichu vám to příjemně zalechtá a ... a vůbec! To všechno pak ty láskové molekuly vytlačuje do těla ještě a ještě víc!

Ale v srdci žádné molekuly lásky nevznikají (nebo jsem objevila něco nového?) a tak zbývá vyřešit, kde je to pověstné centrum lásky. Každého asi napadne mozek. Zjistilo se, že se při zamilování v mozku aktivuje až 12 oblastí. A to už vypadá vědecky a ověřeně.

Ale co je tedy důležitější? Mozek či srdce? No a co plíce? Nebo ledviny? Nezapomínáme na játra? Stejně tak, jako je pro život člověka důležitý každý orgán v těle (některé víc, některé míň), tak je pro člověka důležitá láska, která prostupuje všemi orgány. A laskavě se k nim tedy moc často nechováme. Kouřením si likvidujeme plíce, cholesterol nám ucpává cévy, alkohol nám ničí neurony v mozku i jaterní buňky. A našli bychom mnoho dalšího ...

Všechny orgány jsou pro normální život důležité, ale nejdůležitější z nich je LÁSKA. Ke svému tělu a k ostatním tělům ... Víc pro sebe a pro ostatní udělat asi nemůžeme. Copak nám někdo dává na výběr, jestli je lepší maminka, tatínek, babička, dědeček nebo sestra? Důležité je to, že máme všechny rádi a oni nás..

(A stejně je láska v srdci!) ♡

Berte to s nadhledem a fantazií, vaše