Leden 2017

připustili jsme, aby okolní svět ovládal náš život.

26. ledna 2017 v 11:46 | víla Amálka |  psaníčka
Chcete šťastný a spokojený život? Bezpochyby říkám, že všichni chtějí skvělý život. Každý má určitě také svoji vlastní představu. Osobně nechápu typické české řeči o tom, jak ostatní tohle dělají špatně a jak by to dotyčný udělal jinak a lépe. Český národ toho má hodně za sebou, ale je na čase useknout ten "závoj" negativních událostí a udělat něco nového. Neustále si stěžujeme na to, jak se máme špatně, zdraví máme špatné, v práci jsou blbci, řidič autobusu se neusmál, syn mě ignoruje, v obchodě nemají v akci máslo (jak psali v letáku). Na to jsme experti. A pak potkáme známého, kterého jsme roky neviděli a na klasickou otázku: "Jak se máš?" odpovídáme: "Jo, dobrý, jde to!". A když se trošku rozvykládáme, nachrlíme na něj všechny naše problémy a pokud to je kvalitní konverzace, stihneme probrat i politickou situaci. Takže starý známý vlastně získá pocit, že to není dobrý a že to vlastně nejde ... A doma povykládá rodině, co se nového a negativního zase dozvěděl, rozčílí se nad tím, že jeho syn ho taky ignoruje, manželku zase rozčílí, že nemají to máslo v akci ... a tak to vážení jde dál a dál. Řešíme máslo v akci a řidiče autobusu, ale možná bychom měli řešit, co já udělám proto, abych si nemusela takto stěžovat a toto řešit. Vždyť chceme ten dokonalý a spokojený život. No, a ... máme ho?

"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte."
Elbert Hubbard

STOP! Proč tohle neřekneme našim myšlenkám? Stop! Proč mám teď špatnou náladu? Protože mají drahé máslo a řidič se mračí? Tak to je se mnou hodně špatné, když si tímto kazím nejen náladu, ale i život. Teď nechávám řidiče autobusu a máslo v obchodě řídit SVŮJ ŽIVOT! Proto říkám stop. Právě teď přestanu myslet na to máslo a na toho řidiče, protože to není můj problém. Řidič asi nemá dobrý den, ale proč bych kvůli němu nemohla mít dobrý den já? A drahé máslo? Vždyť vydělávám 20 tisíc měsíčně a je mi vlastně opravdu jedno, jestli koupím máslo za 42 Kč nebo za 35 Kč. Co kdybych si místo toho jednou nekoupila cíga? Stejně mi zdraví visí na vlásku ... Nebo přestanu kouřit úplně? A synovi koupím ty kopačky na fotbal. Vlastně si můžu vzít jedno odpoledne volno v práci a jít na ten fotbal s ním. Vida, už si zase rozumíme! A v práci se najednou víc usmívám a kolegové se ke mě najednou chovají jinak a když náhodou ne - čí je to problém? No jejich! A já můžu říct - MÁM SE DOBŘE!

A stačilo udělat jen JEDEN CHYBNÝ KROK! A to je ten, kdy jsem připustila, aby můj život ovládal okolní svět. A pak jsem řekla STOP a vzala život do svých rukou.

Pořád si stěžujeme na naše problémy. Připouštím, že ne vše v našem životě můžeme ovlivnit. Spousty věcí neovlivníme, ale můžeme změnit to, jakým způsobem ten problém uchopíme. Vyhodili mě z práce? Můžu se z toho sesypat a ocitnout se na ulici, anebo to vezmu jako impuls k něčemu novému a lepšímu. Stalo se to proto, abych se posunula dál a udělala očistu svého života. Ujasním si priority a začnu od znova. Utvořím si svůj spokojený život. Všechno se děje z nějaké příčiny a je jen na nás, jak to uchopíme.

Odstraňte tu největší chybu v životě a nekoukejte na svůj život
z pohledu oběti, ale z pohledu svobodného "řidiče".