spokojený život.

5. června 2016 v 13:08 | víla Amálka |  psaníčka
Dnes jsem se zase rozhodla rozepsat k tématu týdne. Už už chystám nějaké jiné články, než jen moje výlevy, ale nějak na to pořád není čas. Snad někdy. Ale teď už k tématu týdne ...

... Když se řekne SPOKOJENÝ ŽIVOT, každý si představí jistě něco jiného.
• Znám lidi (říkejme třeba "UŽÍVAČI"),
kteří si pod tímto pojmem představí, jak mají dokonalou práci, která jim vydělává bez nevelkého úsilí velké peníze, jak žijí ve vilce poblíž nějakého krásného místa (podle vkusu např. v historickém centru Prahy či na pláži v Miami) a po večerech vedou vzrušující život nespoutaného živlu, chvíli "single", chvíli ve volném vztahu.
• Pak jsou lidi (říkejme jim "PLÁNOVAČI"),
kteří si přesně plánují budoucnost. Ví, že chtějí prvně dostudovat svou vysněnou školu, během toho si najít skvělého přítele (který mimochodem je nejen nejhezčí muž planety, ale je i velmi slavný, bohatý, ale přitom skromný, hodný, milující, věrný, chápavý ..ehm - konec snění.. atd.), získat okamžitě po škole skvěle placenou práci ve stylu - aby nám zbylo na každoroční dovolenou a stavbu nového domečku - a po několikaleté praxi mít jedno/dvě děti, užívat si života a i ve stáří žít energickým a plnohodnotným životem. No kdo by to tak nechtěl?
• Já se řadím do skupinky lidí (říkejme "VÍLÁCI") - asi jich moc není -
kteří mají v hlavě mnoho plánů, ale jistým způsobem nechávají všechno tak nějak plynout - velmi přirozeně. Ale co se týká mého vysněného života, není to vůbec ten typ "vysněnosti", který mají ostatní - i já jsem ho měla. Ale naučila jsem se, že pro mě není důležité, kde a jak moc honosně svůj život žiju, ale to, s kým a jakým způsobem ho žiju. Jsem pyšná na to, že nepotřebuji kolem sebe spoustu věcí, že nepotřebuji utrácet za tuny šminek a oblečení, že máme skromný domov a dokážeme pomoci jiným ... a mnoho dalšího. Jediné, co bych si přála, je mít střechu nad hlavou (dobře, vysněný malinký domeček mám!), být zdravá, abych mohla dát život svým dětem a starat se o ně a o manžela. Toť moje poslání.

Ale víte, co je důležitý? Že všechny tyto, a mnohé další, kategorie lidí jsou SPOKOJENÍ. I přesto, že se dovoluji řadit spíše k poslední kategorii, nepředstírám, že bych se v určitých částech dříve či nyní našla i v těch zbývajících. Kdo to tak má? Z určité části svou budoucnost neovlivníme, ale do určité části do ní můžeme zasahovat, a to nás činí velmi svobodnými. Byly, jsou a budou věci/lidé/okamžiky, které nás v tom omezují. Ale pokud třeba jen trošku chceme, věříme si, víme, že je to možné a že na to máme, ten jediný impuls, který tomu chybí, je naše vlastní rozhodnutí. A potom samozřejmě více či méně úsilí k našemu cíli.

Víte, často si pokládám jednu otázku. K čemu jsme vůbec na světě, když to jednou stejně skončí? Jsem katolík a nebudu vám tu vnucovat to, čemu věřím - to rozhodně ne! Jen si na to každý musí odpovědět sám. Já, přiznám se, odpověď často vymyslím, ale za pár okamžiků jsem v odpovědi na tuto otázku opět bezradná.

Tak vám všem přeju, abyste ten svůj život prožili tak, abyste byli spokojení. Jsou věci, které uděláte, a budete jich litovat. Ale jak se říká: "Chybami se člověk učí." Více však budete litovat věcí, které jste mohli udělat, ale neudělali jste je. To vás nahlodá víc, než když si zažijete to zklamání z vaší vlastní chyby. Chybovat je lidské a bez chyb bychom se nedostávali pořád dál v té naší životní cestě. Ať se tedy s tou vaší cestou vypořádáte tak, aby se to co nejvíce blížilo vaší představě. Přeji hodně síly na zvládání obtížnějších situací a překážek. A nezapomeňte - radujte se z maličkostí a hlavně z těch, které si za peníze nekoupíte. Važte si setkání s vašimi blízkými - když nevíte, zda je znovu uvidíte. Děkujte za to hezké a vylepšujte to špatné. Odpouštějte, aby na světě bylo líp ...

Krásný nedělní den přeje
 


Komentáře

1 kouzelnakrajina | Web | 5. června 2016 v 16:05 | Reagovat

super :_)

2 Vailer | Web | 5. června 2016 v 19:41 | Reagovat

Super článek, podobný se mi v hlavě na tohle téma týdne také rýsoval, ale tak ať nejsem za copyrighta, udělám něco originálního, protože bych to stejně tak dobře jako ty nenapsala :-D :-) moc pěkné ;-)

3 K | Web | 9. června 2016 v 16:14 | Reagovat

super clanok

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama