minimalismus.

21. května 2016 v 13:33 | víla Amálka |  psaníčka
Určitě už jste to slovo slyšeli, či četli na internetu. Je to teď docela trend. Někdo nedokáže žít bez spousty věcí, někdo naopak nedokáže žít obklopen mnoha věcmi. Je to individuální a je to na každém. Já mám třeba odjakživa tendenci všechno třídit a zjednodušovat. Prostě se tak nějak vracet zpět a obracet se k tomu jednoduššímu a přírodnímu.

Chci spokojenou rodinu, bydlet v malém domečku, na oknech mít truhlíky s květinami, sednout si s čajem do stínů stromu, který vysadil můj milý, uslyšet, jak se vedle mě smějí moje děti, chodit trhat bylinky a sušit si je, užívat si dne a těšit se na večer, kdy se celá rodina setkáme u jednoho stolu, chci prožít každý týden slavnostní neděli v kostele, ... chci úplně normální a obyčejný život. Netoužím po bohatství, slávě, spoustě věcech, ale prahnu po okamžicích, pocitech a vášních. Všechno to vyjadřuje tato dokonalá píseň:
Sima Martausová - Normálny život

Minimalismu se dá věnovat v mnoha směrech. Je ale důležité stávat se minimalistou postupně. Náhlá změna je možná nemožná, ale hlavně nesmyslná. Já jsem začala vytříděním oblečení. Nechala jsem jen základní kousky, hlavně v mých oblíbených barvách - černá, bílá, modrá - a nepřipadám si, že bych měla málo věcí. Naopak, ještě nejspíš budu třídit dál a dál. Další oblastí byly moje osobní věci, které jsem si nechávala jako památku na něco, někoho. Velmi rychle jsem se jich zbavila a nechala jen ty nejdůležitější. Teď jsem ve fázi, kdy se snažím zjednodušit svůj názor na život a běžné věci, což zahrnuje - neplýtvám s jídlem, snažím se nespotřebovávat nezrecyklovatelné materiály (používám sklo a jiné obnovitelné materiály), usmívám se díky obyčejným věcem, dělám radost obyčejnými věcmi ostatním (upeču, přinesu vyrobený dáreček ...), snažím se dělat jen ty věci, které mě baví, naplňují a rozvíjí, chodím ven a hledám a využívám darů přírody. A takto bych mohla pokračovat do nekonečna.

Ukončit bych chtěla tento článek tím, že po tom, co jsem se přestala obklopovat zbytečnostmi a přemýšlím prostě a pozitivně, můj život se naprosto obrátil. Jsem spokojená, zdravější, užívám si hezkých chvil a i když přijde nějaká ta horší, brzy jsem z ní venku. Doporučuji všem, kdo o tom přemýšlí a má na to. Je to osvobozující a naprosto přirozené.

Více článků o minimalismu určitě bude, můžete se těšit!
Krásný slunečný den,
 


Komentáře

1 Girl-Online | E-mail | Web | 1. března 2017 v 16:21 | Reagovat

Paráda. Já se k minimalismu dostala nedávno. Ráda bych to postupně zkusila a s tím uskutečnila i další změny ve svém životě. :-)

2 víla Amálka | Web | 2. března 2017 v 17:33 | Reagovat

[1]: Dobrá zpráva! Ať se daří! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama